|
|
| Ονομασία μάρκας: | NUOYINGJIAYE |
| Αριθμός μοντέλου: | Nycsul-502 |
| MOQ: | 1 τμχ |
| τιμή: | $201.672 to $268.896/pcs |
| Όροι πληρωμής: | T/T |
| Ικανότητα εφοδιασμού: | 1000 τμχ/ανά μήνα |
Έξυπνος Μη Επαφής Υπερηχητικός Μετρητής Στάθμης NYCSUL-502
NYCSUL-502 Υπερηχητικός Μετρητής Στάθμης Αρχή Λειτουργίας
Ο υπερηχητικός μετρητής στάθμης εγκαθίσταται στο πάνω μέρος του δοχείου, υπό τον έλεγχο της ηλεκτρονικής μονάδας, ο αισθητήρας εκπέμπει μια δέσμη υπερηχητικών παλμών προς το αντικείμενο που πρόκειται να μετρηθεί, τα ηχητικά κύματα ανακλώνται από την επιφάνεια του αντικειμένου, μέρος της ανακλώμενης ηχούς λαμβάνεται από τον αισθητήρα και μετατρέπεται σε ηλεκτρικό σήμα, με βάση τη χρονική διαφορά μεταξύ των υπερηχητικών κυμάτων από την εκπομπή έως την επανειλημμένη λήψη και την γνωστή ταχύτητα του ήχου για τον προσδιορισμό της μεταβολής της στάθμης, το σήμα μικροκυμάτων επεξεργάζεται από την ηλεκτρονική μονάδα και τελικά μετατρέπεται σε ένα ηλεκτρικό σήμα που σχετίζεται με τη στάθμη.
| Τυπική Εφαρμογή | υγρό (χωρίς ανατάραξη, αφρό, εξάτμιση κ.λπ.) |
| Μοντέλα Προϊόντων | NYCSUL-502 |
| Τύπος Αισθητήρα | ενσωματωμένος, διαχωρισμένος, αντιεκρηκτικός, αντιδιαβρωτικός και αντιεκρηκτικός |
| Υλικό Κεραίας | PP,PVC,PTFE,304 |
| Εύρος Μέτρησης | 0~40m |
| Ακρίβεια Μέτρησης | <0.25% (εύρος μέτρησης<20m), 20m) |
| Θερμοκρασία Διαδικασίας | -20~+70℃ |
| Πίεση Διαδικασίας | - 0.1~0.1MPa (κανονική πίεση) |
| Σύνδεση Διαδικασίας | σπείρωμα, φλάντζα (προαιρετικό) |
| Τροφοδοτικό | 24VDC |
| Έξοδος Σήματος | 4...20mA/HART/RS485/Modbus… |
| Λειτουργία Οθόνης | στάθμη υγρού και απόσταση (κενό ύψος) |
| Ρύθμιση Εξόδου | ρύθμιση ανώτερου ορίου, ρύθμιση κατώτερου ορίου |
| Βαθμός Προστασίας | IP 65, IP67, IP68 (προαιρετικό) |
| Βαθμός Αντιεκρηκτικής Προστασίας | Exia ll CT6 Ga, Exib II BT6 Gb (βλ. πιστοποιητικό για λεπτομέρειες) |
Σημείωση: Τα προϊόντα μπορούν να προσαρμοστούν και να σχεδιαστούν σύμφωνα με τις ειδικές απαιτήσεις των χρηστών!
NYCSUL-502 Υπερηχητικός Μετρητής Στάθμης Χαρακτηριστικά Σχεδιασμού
Λογικός σχεδιασμός, εξαιρετική απόδοση, απλή δομή, εύκολη εγκατάσταση κ.λπ..
Αισθητήρας μικρής γωνίας για υπερηχητικά κύματα, υψηλή ισχύς εκπομπής και υψηλή ευαισθησία.
Οποιοδήποτε σημείο ανώτερου και κατώτερου ορίου ρύθμισης, ρύθμιση συναγερμού, μπορεί να χρησιμοποιηθεί για συνεχή μέτρηση υγρού και έλεγχο στάθμης.