|
|
| Ονομασία μάρκας: | NUOYING |
| Αριθμός μοντέλου: | NYCZ500 |
| MOQ: | 1 τεμάχιο |
| τιμή: | $560~$1200/pc |
| Όροι πληρωμής: | Τ/Τ |
| Ικανότητα εφοδιασμού: | 1000 τεμάχια το μήνα |
NYCZ500 Μαγνητοσυστολικός Μετρητής Στάθμης Τύπου Καλωδίου για Μέτρηση Στάθμης Διαφόρων Υγρών με Εύρος 25m
NYCZ500 Μαγνητοσυστολικός Μετρητής Στάθμης Τύπου Καλωδίου Αρχή Λειτουργίας
Το προϊόν αποτελείται κυρίως από μια ράβδο μέτρησης, ένα ηλεκτρονικό θάλαμο και μια πλωτή μπάλα χωρίς επαφή που είναι τοποθετημένη στη ράβδο μέτρησης. Ένα μαγνητοσυστολικό καλώδιο (καλώδιο κυματοδηγού) είναι εγκατεστημένο στη ράβδο μέτρησης. Η ράβδος μέτρησης είναι κατασκευασμένη από μη μαγνητικό σωλήνα από ανοξείδωτο χάλυβα, ο οποίος προστατεύει πολύ καλά το καλώδιο κυματοδηγού.
Όταν ο μαγνητοσυστολικός μετρητής στάθμης υγρού λειτουργεί, η γεννήτρια παλμών στον ηλεκτρονικό θάλαμο στέλνει έναν παλμό εκκίνησης. Όταν αυτός ο παλμός εκκίνησης μεταδίδεται στο καλώδιο κυματοδηγού, δημιουργεί ένα περιστρεφόμενο μαγνητικό πεδίο που κινείται προς την κατεύθυνση του καλωδίου κυματοδηγού. Όταν αυτό το μαγνητικό πεδίο συναντά το μόνιμο μαγνητικό πεδίο στην πλωτή μπάλα, δημιουργεί ένα μαγνητοσυστολικό φαινόμενο τάνυσης, προκαλώντας τη συστροφή του καλωδίου κυματοδηγού και τη δημιουργία μηχανικού κύματος σταθερής ταχύτητας. Αυτό το μηχανικό κύμα διαδίδεται προς δύο κατευθύνσεις. Το μηχανικό κύμα που φτάνει στο άκρο της ράβδου μέτρησης απορροφάται από τον αποσβεστήρα. Το μηχανικό κύμα που μεταδίδεται πίσω στον ηλεκτρονικό θάλαμο ανιχνεύεται από τον μηχανισμό συλλογής ενέργειας που είναι εγκατεστημένος στον ηλεκτρονικό θάλαμο και μετατρέπεται σε αντίστοιχο παλμό ρεύματος. Ο μηχανισμός συλλογής ενέργειας υπολογίζει τη χρονική διαφορά μεταξύ των δύο παλμών για να μετρήσει με ακρίβεια το ύψος της μετρούμενης στάθμης υγρού.
NYCZ500 Μαγνητοσυστολικός Μετρητής Στάθμης Τύπου Καλωδίου Χαρακτηριστικά Σχεδιασμού
◎ Μεγαλύτερη ευελιξία εφαρμογής, με πολλαπλές μορφές ανιχνευτών, πολλαπλές μορφές σύνδεσης διεργασιών και πολλαπλά υλικά παραγωγής, τα οποία μπορούν να προσαρμοστούν;
◎ Ισχυρή αξιοπιστία: Δεδομένου ότι ο μαγνητοσυστολικός μετρητής στάθμης υγρού υιοθετεί την αρχή του κυματοδηγού, δεν υπάρχουν κινούμενα μηχανικά μέρη, οπότε δεν υπάρχει τριβή και φθορά. Ολόκληρος ο μετατροπέας είναι κλεισμένος σε σωλήνα από ανοξείδωτο χάλυβα, ο οποίος δεν έρχεται σε επαφή με το μέσο μέτρησης. Ο αισθητήρας λειτουργεί αξιόπιστα και έχει μεγάλη διάρκεια ζωής.
◎ Καλή ασφάλεια: Ο μαγνητοσυστολικός μετρητής στάθμης υγρού έχει υψηλή απόδοση αντιεκρηκτικής προστασίας, είναι εγγενώς ασφαλής και ασφαλής στη χρήση, και είναι ιδιαίτερα κατάλληλος για τη μέτρηση χημικών πρώτων υλών και εύφλεκτων υγρών. Δεν είναι απαραίτητο να ανοίξετε το κάλυμμα της δεξαμενής κατά τη μέτρηση για να αποφευχθεί η ανασφάλεια της χειροκίνητης μέτρησης.
NYCZ500 Μαγνητοσυστολικός Μετρητής Στάθμης Τύπου Καλωδίου Τεχνικές Παράμετροι
| Μοντέλο | NYCZ500 |
| Τυπική εφαρμογή | Μέτρηση στάθμης υγρού, μέτρηση διεπιφάνειας υγρού-υγρού |
| Μορφή κεραίας | Τύπος καλωδίου |
| Υλικό κεραίας | 304, 316L (προαιρετικό) |
| Εύρος μέτρησης | 0~ 25m |
| Ακρίβεια μέτρησης | ±0.5mm |
| Γωνία μέτρησης | 10° |
| Τροφοδοσία | 24VDC (2 καλώδια, 4 καλώδια), 220VAC |
| Θερμοκρασία διεργασίας | -40~+200℃ |
| Πίεση διεργασίας | -0.1~10.0MPa |
| Σύνδεση διεργασίας | Σπείρωμα, φλάντζα, βραχίονας (προαιρετικό) |
| Έξοδος σήματος | 4...20mA/HART/RS485/Modbus |
| Ρεύμα λειτουργίας | 4...20mA |
| Χαρακτηριστικό φορτίου | Μέγιστη αντίσταση φορτίου 600Ω για έξοδο ρεύματος, μέγιστη αντίσταση φορτίου 2mA για έξοδο τάσης |
| Χρόνος απόκρισης | 0.2-5ms |
| Επίπεδο προστασίας | IP65, IP67, IP68 (προαιρετικό) |
| Βαθμός αντιεκρηκτικής προστασίας | ExiaⅡCT6 Ga; ExiaⅡCT6 Gb |
Σημείωση: Τα προϊόντα μπορούν να προσαρμοστούν σύμφωνα με τις ειδικές απαιτήσεις των χρηστών.
NYCZ500 Μαγνητοσυστολικός Μετρητής Στάθμης Τύπου Καλωδίου Σχετικές Εικόνες
![]()
![]()