|
|
| Ονομασία μάρκας: | NUOYING |
| Αριθμός μοντέλου: | NYCZ500 |
| MOQ: | 1 τεμάχιο |
| τιμή: | $538~$1200/pc |
| Όροι πληρωμής: | Τ/Τ |
| Ικανότητα εφοδιασμού: | 1000 τεμάχια το μήνα |
Μαγνητοσυστολικός Μετρητής Στάθμης NYCZ500 24VDC Υψηλής Ακρίβειας Ανοξείδωτος Μετατροπέας Στάθμης Νερού Κατασκευασμένος στην Κίνα
Μαγνητοσυστολικός Μετρητής Στάθμης NYCZ500 Αρχή Λειτουργίας
Το προϊόν αποτελείται κυρίως από μια ράβδο μέτρησης, ένα ηλεκτρονικό θάλαμο και μια πλωτή μπάλα χωρίς επαφή που περνά μέσα από τη ράβδο μέτρησης. Ένα μαγνητοσυστολικό καλώδιο (κυματοδηγός) είναι εγκατεστημένο στη ράβδο μέτρησης. Η ράβδος μέτρησης είναι κατασκευασμένη από μη μαγνητικό σωλήνα από ανοξείδωτο χάλυβα, ο οποίος προστατεύει πολύ καλά το καλώδιο κυματοδηγού.
Όταν ο μαγνητοσυστολικός μετρητής στάθμης υγρού λειτουργεί, ο γεννήτρια παλμών στον ηλεκτρονικό θάλαμο στέλνει έναν παλμό εκκίνησης. Όταν αυτός ο παλμός εκκίνησης μεταδίδεται στο καλώδιο κυματοδηγού, δημιουργεί ένα περιστρεφόμενο μαγνητικό πεδίο που κινείται προς την κατεύθυνση του κυματοδηγού. Όταν αυτό το μαγνητικό πεδίο συναντά το μόνιμο μαγνητικό πεδίο στην πλωτή μπάλα, δημιουργεί ένα μαγνητοσυστολικό φαινόμενο τάνυσης, προκαλώντας το καλώδιο κυματοδηγού να συστραφεί και να δημιουργήσει ένα μηχανικό κύμα σταθερής ταχύτητας. Αυτό το μηχανικό κύμα διαδίδεται προς δύο κατευθύνσεις. Το μηχανικό κύμα που φτάνει στο άκρο της ράβδου μέτρησης απορροφάται από τον αποσβεστήρα. Το μηχανικό κύμα που μεταδίδεται πίσω στον ηλεκτρονικό θάλαμο ανιχνεύεται από τον μηχανισμό συλλογής ενέργειας που είναι εγκατεστημένος στον ηλεκτρονικό θάλαμο και μετατρέπεται σε αντίστοιχο παλμό ρεύματος. Ο μηχανισμός συλλογής ενέργειας υπολογίζει τη χρονική διαφορά μεταξύ των δύο παλμών για να μετρήσει με ακρίβεια το ύψος της μετρούμενης στάθμης υγρού.
Μαγνητοσυστολικός Μετρητής Στάθμης NYCZ500 Πεδία Εφαρμογής
1. Μέτρηση και έλεγχος στάθμης σε βιομηχανικό πεδίο
2. Μέτρηση και έλεγχος στάθμης δεξαμενής
3. Έλεγχος στάθμης υγρού σε χημικές διεργασίες
4. Έλεγχος στάθμης υγρού σε φαρμακευτική δεξαμενή
5. Έλεγχος δεξαμενής τροφίμων και ποτών
Μαγνητοσυστολικός Μετρητής Στάθμης NYCZ500 Τεχνικές Παράμετροι
| Μοντέλο | NYCZ500 |
| Τυπική εφαρμογή | Μέτρηση στάθμης υγρού, μέτρηση διεπιφάνειας υγρού-υγρού |
| Μορφή κεραίας | Τύπος ράβδου |
| Υλικό κεραίας | 304, 316L (προαιρετικό) |
| Εύρος μέτρησης | 0~ 5m |
| Ακρίβεια μέτρησης | ±0.5mm |
| Γωνία μέτρησης | 10° |
| Τροφοδοσία | 24VDC (2 καλωδίων, 4 καλωδίων), 220VAC |
| Θερμοκρασία διεργασίας | -40~+200℃ |
| Πίεση διεργασίας | -0.1~10.0MPa |
| Σύνδεση διεργασίας | Σπείρωμα, φλάντζα, βραχίονας (προαιρετικό) |
| Έξοδος σήματος | 4...20mA/HART/RS485/Modbus |
| Ρεύμα λειτουργίας | 4...20mA |
| Χαρακτηριστικό φορτίου | Μέγιστη αντίσταση φορτίου 600Ω για έξοδο ρεύματος; μέγιστη αντίσταση φορτίου 2mA για έξοδο τάσης |
| Χρόνος απόκρισης | 0.2-5ms |
| Επίπεδο προστασίας | IP65, IP67, IP68(προαιρετικό) |
| Βαθμός αντιεκρηκτικής προστασίας | ExiaⅡCT6 Ga; ExiaⅡCT6 Gb |
Σημείωση: Τα προϊόντα μπορούν να προσαρμοστούν σύμφωνα με τις ειδικές απαιτήσεις των χρηστών.
Μαγνητοσυστολικός Μετρητής Στάθμης NYCZ500 Σχετικές εικόνες
![]()
![]()