|
|
| Ονομασία μάρκας: | NUOYING |
| Αριθμός μοντέλου: | NYCZ500 |
| MOQ: | 1 τεμάχιο |
| τιμή: | $548~$1200/pc |
| Όροι πληρωμής: | Τ/Τ |
| Ικανότητα εφοδιασμού: | 1000 τεμάχια το μήνα |
Μετρητής Στάθμης Μαγνητοσυστολής Τύπου Ράβδου NYCZ500 με Υψηλή Ακρίβεια
Μετρητής Στάθμης Μαγνητοσυστολής Τύπου Ράβδου NYCZ500 Αρχή Λειτουργίας
Το προϊόν αποτελείται κυρίως από μια ράβδο μέτρησης, ένα ηλεκτρονικό θάλαμο και μια σφαίρα πλωτήρα χωρίς επαφή, η οποία είναι τοποθετημένη πάνω στη ράβδο μέτρησης. Ένα μαγνητοσυστολικό καλώδιο (κυματοδηγός) είναι εγκατεστημένο στη ράβδο μέτρησης. Η ράβδος μέτρησης είναι κατασκευασμένη από μη μαγνητικό σωλήνα από ανοξείδωτο χάλυβα, ο οποίος προστατεύει πολύ καλά το κυματοδηγό καλώδιο.
Όταν ο μαγνητοσυστολικός μετρητής στάθμης υγρού λειτουργεί, ο γεννήτρια παλμών στον ηλεκτρονικό θάλαμο στέλνει έναν παλμό εκκίνησης. Όταν αυτός ο παλμός εκκίνησης μεταδίδεται στο κυματοδηγό καλώδιο, δημιουργεί ένα περιστρεφόμενο μαγνητικό πεδίο που κινείται προς την κατεύθυνση του κυματοδηγού καλωδίου. Όταν αυτό το μαγνητικό πεδίο συναντά το μόνιμο μαγνητικό πεδίο της σφαίρας πλωτήρα, δημιουργεί ένα μαγνητοσυστολικό φαινόμενο τάνυσης, προκαλώντας τη συστροφή του κυματοδηγού καλωδίου και τη δημιουργία μηχανικού κύματος σταθερής ταχύτητας. Αυτό το μηχανικό κύμα διαδίδεται προς δύο κατευθύνσεις. Το μηχανικό κύμα που φτάνει στο άκρο της ράβδου μέτρησης απορροφάται από τον αποσβεστήρα. Το μηχανικό κύμα που μεταδίδεται πίσω στον ηλεκτρονικό θάλαμο ανιχνεύεται από τον μηχανισμό συλλογής ενέργειας που είναι εγκατεστημένος στον ηλεκτρονικό θάλαμο και μετατρέπεται σε αντίστοιχο παλμό ρεύματος. Ο μηχανισμός συλλογής ενέργειας υπολογίζει τη χρονική διαφορά μεταξύ των δύο παλμών για να μετρήσει με ακρίβεια το ύψος της μετρούμενης στάθμης υγρού.
Μετρητής Στάθμης Μαγνητοσυστολής Τύπου Ράβδου NYCZ500 Χαρακτηριστικά Σχεδιασμού
1. Καλή ασφάλεια: Ο μαγνητοσυστολικός μετρητής στάθμης έχει υψηλή απόδοση αντιεκρηκτικής προστασίας, εγγενώς ασφαλής, ασφαλής στη χρήση, ιδιαίτερα κατάλληλος για τη μέτρηση χημικών υλικών και εύφλεκτων υγρών. Δεν χρειάζεται να ανοίξετε το καπάκι της δεξαμενής κατά τη μέτρηση, αποφεύγοντας την ανασφάλεια της χειροκίνητης μέτρησης.
2. Ο μαγνητοσυστολικός μετρητής στάθμης είναι εύκολος στην εγκατάσταση και απλός στη συντήρηση: Ο μαγνητοσυστολικός μετρητής στάθμης εγκαθίσταται γενικά μέσω της υπάρχουσας οπής στο πάνω μέρος της δεξαμενής, ιδιαίτερα κατάλληλος για την εγκατάσταση υπόγειων δεξαμενών αποθήκευσης και δεξαμενών που βρίσκονται ήδη σε λειτουργία, και δεν μπορεί να επηρεάσει την κανονική παραγωγή κατά τη διαδικασία εγκατάστασης.
Μετρητής Στάθμης Μαγνητοσυστολής Τύπου Ράβδου NYCZ500 Τεχνικές Παράμετροι
| Μοντέλο | NYCZ500 |
| Τυπική εφαρμογή | Μέτρηση στάθμης υγρού, μέτρηση διεπιφάνειας υγρού-υγρού |
| Μορφή κεραίας | Τύπος ράβδου |
| Υλικό κεραίας | 304, 316L (προαιρετικό) |
| Εύρος μέτρησης | 0~ 5m |
| Ακρίβεια μέτρησης | ±0.5mm |
| Γωνία μέτρησης | 10° |
| Τροφοδοσία | 24VDC (2 καλώδια, 4 καλώδια), 220VAC |
| Θερμοκρασία διεργασίας | -40~+200℃ |
| Πίεση διεργασίας | -0.1~10.0MPa |
| Σύνδεση διεργασίας | Σπείρωμα, φλάντζα, βραχίονας (προαιρετικό) |
| Έξοδος σήματος | 4...20mA/HART/RS485/Modbus |
| Ρεύμα λειτουργίας | 4...20mA |
| Χαρακτηριστικό φορτίου | Μέγιστη αντίσταση φορτίου 600Ω για έξοδο ρεύματος; μέγιστη αντίσταση φορτίου 2mA για έξοδο τάσης |
| Χρόνος απόκρισης | 0.2-5ms |
| Επίπεδο προστασίας | IP65, IP67, IP68(προαιρετικό) |
| Βαθμός αντιεκρηκτικής προστασίας | ExiaⅡCT6 Ga; ExiaⅡCT6 Gb |
Σημείωση: Τα προϊόντα μπορούν να προσαρμοστούν σύμφωνα με τις ειδικές απαιτήσεις των χρηστών.
Μετρητής Στάθμης Μαγνητοσυστολής Τύπου Ράβδου NYCZ500 Σχετικές Εικόνες
![]()
![]()