|
|
| Ονομασία μάρκας: | NUOYING |
| Αριθμός μοντέλου: | Υπηρεσίες και υπηρεσίες |
| MOQ: | 1PCS |
| τιμή: | $129 to $259/pcs |
| Όροι πληρωμής: | Τ/Τ |
| Ικανότητα εφοδιασμού: | 1000 κομμάτια το μήνα |
Μαγνητική Ένδειξη Στάθμης NYUHZ Εργοστασίου Αρχή Λειτουργίας
Μαγνητικός Πομπός Στάθμης NYUHZ με Πτερύγια Φλάντζας έχει δύο κύρια μέρη, μια κοιλότητα με πλωτή μπάλα που ονομάζεται σωλήνας μέτρησης ή κύριος σωλήνας, και μια επιφάνεια ένδειξης. Η κοιλότητα συνδέεται με τη δεξαμενή μέσου μέσω φλαντζών ή άλλων κατάλληλων τύπων σύνδεσης. Έτσι, η πλωτή μπάλα που υποδεικνύει τη στάθμη του μέσου στον σωλήνα μέτρησης θα ανεβαίνει και θα κατεβαίνει μαζί με τη στάθμη στη δεξαμενή. Η πλωτή μπάλα έχει έναν μόνιμο μαγνήτη που θα προσελκύει τα αντίστοιχα μαγνητικά χρωματιστά πτερύγια για να αναστραφούν. Στη συνέχεια, η πραγματική τιμή της στάθμης του μέσου θα εμφανίζεται καθαρά στην επιφάνεια ένδειξης, οι άνθρωποι μπορούν να διαβάσουν εύκολα.
Μαγνητική Ένδειξη Στάθμης NYUHZ Εργοστασίου Χαρακτηριστικά Σχεδιασμού
• Απλή δομή, συμπαγής και αξιόπιστη, σταθερή λειτουργία
• Η κλίμακα ένδειξης στο πεδίο είναι σαφής, ευδιάκριτη και εύκολη στην ανάγνωση
• Μπορούν να μετρηθούν και να ενδειχθούν στάθμες υγρών που είναι διαβρωτικές, εύφλεκτες, τοξικές, υψηλής θερμοκρασίας, αναδευόμενες και μολυσμένες
Μαγνητική Ένδειξη Στάθμης NYUHZ Εργοστασίου Τεχνικές Παράμετροι
| Τυπική εφαρμογή | Μέτρηση στάθμης υγρού |
| Εύρος μέτρησης | 0~6m |
| Ακρίβεια μέτρησης | ±3mm, ±5mm (προαιρετικό) |
| Πυκνότητα μέσου | ≥0.425g/cm³ |
| Διαφορά πυκνότητας | ≥0.1 g/cm³ |
| Ιξώδες μέσου | ≤0.4Pa.S |
| Έξοδος ελέγχου | 220VAC, 1A |
| Έξοδος μετάδοσης | 4~20mA (τροφοδοσία 24VDC) |
| Θερμοκρασία διεργασίας | -50~+350 °C |
| Πίεση διεργασίας | -0.1~+16MPa |
| Σύνδεση διεργασίας | Φλάντζα (προαιρετικό) |
| Βαθμός προστασίας | IP67 (προαιρετικό) |
| Βαθμός αντιεκρηκτικής προστασίας: | Exia II CT6 Ga, Exd II CT6 Gb (λεπτομέρειες στο πιστοποιητικό) |
Σημείωση: Τα προϊόντα μπορούν να προσαρμοστούν σύμφωνα με τις ειδικές απαιτήσεις των χρηστών.
Μαγνητική Ένδειξη Στάθμης NYUHZ Εργοστασίου Σχετικές Εικόνες
![]()
![]()