|
|
| Ονομασία μάρκας: | NUOYING |
| Αριθμός μοντέλου: | NYUHZ-D |
| MOQ: | 1PCS |
| τιμή: | $125 to $285/pcs |
| Όροι πληρωμής: | Τ/Τ |
| Ικανότητα εφοδιασμού: | 1000 κομμάτια το μήνα |
Αρχή λειτουργίας του Μαγνητικούς δείκτες στάθμης με πτερύγια 6μ για μέτρηση υγρών
Ο μαγνητικός δείκτης στάθμης με πτερύγια αναπτύχθηκε με βάση την αρχή της άνωσης (νόμος του Αρχιμήδη) σε συνδυασμό με μαγνητική σύζευξη. Όταν η στάθμη του υγρού στο δοχείο μέτρησης ανεβαίνει και πέφτει, ο πλωτήρας στον κύριο σωλήνα του δείκτη στάθμης ανεβαίνει και πέφτει επίσης, και ο εσωτερικός μόνιμος μαγνήτης του πλωτήρα μεταδίδεται στον επιτόπιο δείκτη (χάρακα) μέσω μαγνητικής σύζευξης, ο οποίος οδηγεί την περιστροφή της κίτρινης, μαύρης (ή κόκκινης και λευκής) στήλης περιστροφής. Όταν η στάθμη του υγρού ανεβαίνει, η στήλη περιστροφής περιστρέφεται από λευκό σε κόκκινο. Όταν η στάθμη του υγρού πέφτει, η στήλη περιστροφής περιστρέφεται από κόκκινο σε λευκό. Η γραμμή διαχωρισμού κόκκινου και λευκού του δείκτη είναι το πραγματικό ύψος του δείκτη στάθμης του μέσου στο δοχείο.
Χαρακτηριστικά σχεδιασμού του Μαγνητικούς δείκτες στάθμης με πτερύγια 6μ για μέτρηση υγρών
◎ απλή δομή, συμπαγής και αξιόπιστη, σταθερή λειτουργία
◎ η επιτόπια κλίμακα ένδειξης είναι σαφής, ευδιάκριτη και ευανάγνωστη
◎ μπορεί να μετρήσει και να υποδείξει τη στάθμη υγρών με διαβρωτικά, εύφλεκτα, τοξικά, υψηλής θερμοκρασίας και ανακατεμένα μολυσμένα υγρά
◎ μπορούν να επιλεγούν πολλαπλές μορφές εγκατάστασης και μορφές σύνδεσης
◎ εύρος πίεσης σχεδιασμού: πλήρες κενό έως 10MPa
◎ εύρος θερμοκρασίας σχεδιασμού: - 160 ~ + 450 ℃
◎ επαγγελματικός σχεδιασμός για ειδική πίεση και θερμοκρασία
Τεχνικές παράμετροι του Μαγνητικούς δείκτες στάθμης με πτερύγια 6μ για μέτρηση υγρών
| Τυπική εφαρμογή | Μέτρηση στάθμης υγρών |
|
μοντέλο προϊόντος |
NYUHZ |
| Μορφή εγκατάστασης | Πλευρική τοποθέτηση, επάνω τοποθέτηση |
| Υλικό σώματος | 304,316 |
| εύρος μέτρησης | 0~6μ |
| Ακρίβεια μέτρησης | ±3mm,±5mm, ±10mm, ±20mm (επιλέξιμο) |
| Πυκνότητα μέσου | ≥0.425g/cm3 |
| Διαφορά πυκνότητας | ≥0.1g/cm3 |
| Ιξώδες μέσου | ≤0.4Pa.S |
| Έξοδος ελέγχου | 220VAC,1A |
| Έξοδος μετάδοσης | 4...20mA (τροφοδοσία 24VDC) |
| Θερμοκρασία διεργασίας |
-50~+350℃ |
| Πίεση διεργασίας | -0.1~+16MPa |
| Σύνδεση διεργασίας | φλάντζα (επιλέξιμο) |
| αναλογία ανάλυσης | ±1mm |
| επίπεδα προστασίας | IP65,IP67,IP68 (επιλέξιμο) |
| Βαθμός αντιεκρηκτικής προστασίας | Exia II CT6 Ga,Exd II CT6 Gb (Βλέπε πιστοποιητικό για λεπτομέρειες) |
※Σημείωση: Το προϊόν μπορεί να προσαρμοστεί σύμφωνα με τις ειδικές απαιτήσεις των χρηστών.