|
|
| Ονομασία μάρκας: | NUOYINGJIAYE |
| Αριθμός μοντέλου: | NYUHZ-FQ |
| MOQ: | PC 1 |
| τιμή: | $450 to $1700 /pcs |
| Όροι πληρωμής: | L/C,D/A,D/P,T/T,Western Union,MoneyGram |
| Ικανότητα εφοδιασμού: | προ μήνας 1000 PC |
Προστασία από κεραυνούς και αντιπαρεμβατική ικανότητα μαγνητικής πλωτής στάθμης με σπείρωμα φλάντζας
Ο μαγνητικός μετρητής στάθμης πλωτήρα της σειράς NYUHZ-FQ έχει σχεδιαστεί με βάση την αρχή της άνωσης και της μαγνητικής δύναμης. Ο μετρητής στάθμης υγρού μαγνητικής σφαίρας σε αεροστεγή μη μαγνητικό σωλήνα αγωγιμότητας είναι εξοπλισμένος με έναν ή περισσότερους σωλήνες ξηρού καλαμιού, στη συνέχεια ο σωλήνας μέσω ενός ή περισσότερων κοίλων και εσωτερικών μαγνητών δακτυλίου πλωτής σφαίρας, ο δακτυλιοειδής μαγνητικός πλωτήρας πάνω ή κάτω με το υγρό θα οδηγήσει την πλωτή σφαίρα να κινείται πάνω και κάτω μαζί, έτσι ώστε ο μη μαγνητικός σωλήνας αγωγιμότητας να αναρροφά τον σωλήνα καλαμιού ή να διακόπτει τη δράση, Το σήμα αντίστασης που αντιστοιχεί στη στάθμη του υγρού μετατρέπεται σε τυπικό σήμα εξόδου 4-20mA, και μπορεί επίσης να εκδοθεί το σήμα ανοίγματος (κλεισίματος μετατροπής) επαφής.
Αρχή λειτουργίας
Ο μαγνητικός μετρητής στάθμης πλωτήρα της σειράς NYUHZ-FQ έχει σχεδιαστεί με βάση την αρχή της άνωσης και της μαγνητικής δύναμης. Ο μετρητής στάθμης υγρού μαγνητικής σφαίρας σε αεροστεγή μη μαγνητικό σωλήνα αγωγιμότητας είναι εξοπλισμένος με έναν ή περισσότερους σωλήνες ξηρού καλαμιού, στη συνέχεια ο σωλήνας μέσω ενός ή περισσότερων κοίλων και εσωτερικών μαγνητών δακτυλίου πλωτής σφαίρας, ο δακτυλιοειδής μαγνητικός πλωτήρας πάνω ή κάτω με το υγρό θα οδηγήσει την πλωτή σφαίρα να κινείται πάνω και κάτω μαζί, έτσι ώστε ο μη μαγνητικός σωλήνας αγωγιμότητας να αναρροφά τον σωλήνα καλαμιού ή να διακόπτει τη δράση, Το σήμα αντίστασης που αντιστοιχεί στη στάθμη του υγρού μετατρέπεται σε τυπικό σήμα εξόδου 4-20mA, και μπορεί επίσης να εκδοθεί το σήμα ανοίγματος (κλεισίματος μετατροπής) επαφής.
Χαρακτηριστικό σχεδιασμού
•Προσαρμοσμένος σχεδιασμός, έλεγχος πολλαπλών σημείων, ευρύ φάσμα εφαρμογών;
•Απλή δομή, βολική εγκατάσταση, χαμηλό κόστος συντήρησης;
•Σταθερή και αξιόπιστη απόδοση, προστασία από κεραυνούς, αντιπαρεμβατική ικανότητα;
•Ποικιλία μορφών ανιχνευτή, κατάλληλη για διάφορες σύνθετες συνθήκες εργασίας;
•Διαφορετικά υλικά πλωτήρα μπορούν να επιλεγούν ανάλογα με τη διαφορετική πυκνότητα του μέσου.
Τεχνική παράμετρος
| Τυπική εφαρμογή | Μέτρηση στάθμης υγρού, κ.λπ. |
| Μοντέλο προϊόντος | NYUHZ-FQ |
| Υλικό πλωτήρα | F4, PP, 304, PTFE (προαιρετικό) |
| Μήκος ράβδου | 200~6000mm (μπορεί να προσαρμοστεί) |
| Θερμοκρασία περιβάλλοντος | -40~+80℃ |
| Θερμοκρασία διεργασίας | -40~+130C |
| Πίεση διεργασίας | -0.1~2.0MPa |
| Σύνδεση διεργασίας | Σπείρωμα, φλάντζα (προαιρετικό) |
| Ιξώδες μέσου | ≤0.05Pa·S |
| Πυκνότητα μέσου | 0.5~2.0g/cm³ |
| Έξοδος σήματος | 4-20mA, SPDT |
| Βαθμός προστασίας | IP65, IP67, IP68 |
| Βαθμός αντιεκρηκτικής προστασίας | Exd ⅡCT6 Gb (βλ. πιστοποιητικό) |
| www.china-nyjy.com | |
* Σημείωση: Τα προϊόντα μπορούν να προσαρμοστούν σύμφωνα με τις ειδικές απαιτήσεις σας!
Για περισσότερες λεπτομέρειες προϊόντος, επικοινωνήστε μαζί μου!Σας ευχαριστώ~
Serena Jiang / Διευθύντρια Πωλήσεων
Email: serena.jiang@china-yqyb.com
WhatsApp: 15934851597